İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme ile ilgili tüm detaylar için tıklayın


Zeytinburnu Petek Temizleme

Petek Temizleme Nedir?

Uzun yıllar kullanılan petekler zaman içerisinde bakıma ihtiyaç duyarlar.

Petek temizleme tüketicilerin periyodik zaman diliminde yani yılda en az 1 defa yaptırması gereken bir işlemdir.

Eski yıllarda petek temizliği peteklerin tek tek yerinden sökülerek genellikle banyoda yıkanma işlemiyle gerçekleştirilirdi. Bu işlem oldukça zahmetli ve zaman kaybına neden olabilmekteydi.

Petek temizleme esnasında eski yıllarda yapıldığı gibi kesinlikle peteklerin yerinden sökülmemesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise peteklerin yerinden sökülmesi çürümesine neden olacaktır.

Şuan bu işlem artık daha pratik ve kolay bir işlem haline geldi.

Bu işlem için günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte petek içerinde oluşmuş çamurlaşmaya ve paslanmaya özel olarak üretilmiş kimyasalların makine içerisine boşaltılarak peteklerin temizleme işlemi yapılmaktadır.

Bu işlem için tüketicilerin bireysel olarak yapmaması önemle rica olunur. Bunun nedeni ise bu işlem kolay bir işlem gibi görünse de aslında karmaşık bir işlemdir. Petek temizleme işleminin yapımı aiçin işinde tecrübe kazanmış teknik servis elemanları ve ustaları ile çalışılması gerekmektedir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?


Zeytinburnu Petek Temizleme

Petek temizleme işleminin tecrübeli olarak işini yapan teknik servis elemanları ve ustların yapması gerek bir işlem olduğundan bahsetmiştik.

Peki ya bu işlemin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Zeytinburnu Petek Temizleme Servisi olarak tüketicilerimizin evlerine gittiğimizde ilk olarak vanaların, tesisatların, kombinin ve peteklerin kontrollerini gerçekleştirmeyiz. Bunun nedeni ise oluşmuş bir teknik arıza veya kaçak var ise bunu ilk olarak gidermektir.

Gerekli kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme işlemi makinenin tesisata bağlanacağı en uygun yer seçilir.

Genellikle bu mekan banyolar olarak seçilmektedir.
Bunun nedeni petek içindeki kirli suyun tahliye edileceği için gider olarak en uygun yerlerdir.

Petek temizleme işleminde kullanılan kimyasallar ve temizlik için seçilmiş olan makine büyük bir önem arz etmektedir. Zira yapılan işlem kabataslak olacak ve yeteri kadar temizlenme sağlanmadığı için sonrasında yine arızalar oluşacaktır.

Petek temizleme işleminde kullanılacak olan makinenin öneminin bu denli büyük olması örneğin basınç değeri 2 BAR' dan yüksek olan bir makinenin kombiye zarar vermesinden kaynaklanmalıdır.

Bu yüzden evinize çağırmış olduğunuz teknik servisleri en iyi şekilde seçmeli ve o şekilde yaptırmalısınız.

Petek temizleme işlemi 2 aşamadan oluşur.

1.Aşamada;

Peteklerin ve tesisatların üst boru sistemleri temizlenir.

2.Aşamada ise;

Peteklerin ve tesisatların alt boru sistemleri temizlenir.

Yukarıdaki petek temizleme aşamalarından da anlaşılacağı üzere bu işlemde aslında temizleme işlemi peteklere değil kalorifer tesisatlarına yapılır.

Çünkü aslında bu çamurlaşma ve paslanma tesisat borularında oluşur.

Petek temizleme işlemi en az 45 dakika en fazla 2 saat sürmektedir. Bunun nedeni kalorifer tesisatının kirlilik durumuna göre değişim göstermesidir. Ne kadar fazla oluşan kir işlem süresini uzatmış veya kısaltmış olacaktır.

Petek Temizliği Neden Yaptırılmalı?


Zeytinburnu Petek Temizleme

İlk olarak Zeytinburnu Petek Temizleme Servisi olarak şunu belirtmeliyiz ki petek temizleme işleminin bu kadar büyük bir önem taşımasının nedeni beraberinde tüketiciye sağlamış olduğu faydalardır.

Tüketiciye petek temizleme işlemi sonrasında kazandırmış olduğu avantajlara göz atacak olursak;

İlk olarak kazandırdığı avantaj yakıt tasarrufu sağlayıp özellikle kış aylarında yüksek gelen faturaların önüne geçmektedir. Bununla birlikte yakıt tasarrufuyla tüketici fazla maliyetlerden kurtulmuş ve rahatlamış olacaktır.

Diğer bir avantaj ise peteklerin sistemli ve dengeli bir şekilde çalışarak ortama yayacağı ısıyı daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sayede daha hızlı bir ısınma söz konusu olmaktadır.

Bununla birlikte kombi ve tesisatınızın da ömrü uzamış olmakla beraber uzun aylar kullanım olasılığı sunmaktadır.

Son olarak da yaptırdığınız petek temizle işlemi sayesinde kombinizin daha sessiz ve gürültüsüz bir şekilde çalışmasını sağlamış olacaktır.

Temizlenmeyen petekleri kullanamayacağınız ve verim alamayacağınız gibi bununla birlikte yenileri ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Makul bir ücret ödemek varken bunun daha da üst maliyetlerle karşılaşmış olacaksınız.

Zeytinburnu Petek Temizleme Servisi olarak özel üretilmiş kimyasal ve son derece temizleme için uygun makinelerle çalışmaktayız.
Tüketici olarak yapılması gerek şey aslında en iyi servisi bulmaktır.

Gerekli bilgi ve güncel fiyatlarımız için servisimizi arayarak öğrenebilir ve ücretsiz olarak yapılan danışma hizmetimizden faydalanabilirisiniz.

Zeytinburnu'nun Çırpıcı, Seyitnizam, Telsiz,Topkapı ve diğer tüm semt ve mahallerine hizmet vermekteyiz.

Ayrıca Petek Temizleme ile alakalı yazmış olduğumuz bir önceki yazımızı da okuyabilirsiniz.
https://www.bulservisi.com/petek-temizleme/sancaktepe-petek-temizleme-kombi-servisi-444-28-46.html

İstanbul Petek Temizleme

İstanbul Petek Temizleme ile ilgili tüm detaylar için tıklayın