Sivas Petek Temizleme

Sivas Petek Temizleme ile ilgili tüm detaylar için tıklayınKombi Petek Temizleme Servisi Sivas

0552 219 61 94


Yıllarca kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı kişiler tarafından petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir gibi yanlış bilgiler size de gelebilir. Bu tür yanlış bilgilere kesinlikle itibar edilmemelidir.

Aslında bu tür temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri kesinlikle temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru pislenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiç bir bakır borudan pislik gelmemiştir.

Peteklerde koruma için gerekli yağ var, bu yağ yapılan çalışma ile birlikte kesinlikle petekten çıkmaz ve sistemde kalır. Bunun dışındaki yanlış bilgiler sizlerin kafasını karıştırmasın. Burada tecrübelerimize dayanarak en doğru işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Peteklerin yerinden kesinlikle sökülmemesi gerekir. Çünkü söküldüğü zaman çürümeye başlar. Uzman Tesisat ustalarımız, Sivas ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Sivas Petek Temizleme konusunda hiç çekinmeden bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sivas Kombi Ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?


Kombi Petek Temizliği Nedir Nasıl Yapılır ?

Evlerde veya iş yerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinde yaşanan arızalar verimliliğin düşmesine, daha fazla yakıt kullanılmasına rağmen istenen verimin alınamamasına neden olur. Daha fazla ödeme yapılmasına rağmen istenen şekilde ısınamayan kullanıcıların sorunsuz bir ısınma için gereken her türlü önlemi alması gerekir.

Binada kullanılan sisteme uygun olarak yapılması tavsiye edilen kombi petek temizleme hizmetlerimiz alanında yeterli bilgi birikimi ve deneyime sahip olan ekipler tarafından verilir. Tortu, çamurlaşma ve kireç sorunları sistemlerin arızalanmasına neden olan en büyük etkenler arasında sayılabilir.

Peteklerin tek taraflı olarak ısınması tıkanıklık olduğunun belirtisidir. Düzenli petek temizliği, kombilerin daha rahat ve verimli çalışmalarını sağlar. Peteklerde meydana gelen tıkanmaların önlenmesi, sistem içerisindeki suyun rahat hareket edebilmesi için gereklidir. Isı kontrolü üzerinde etkili olan hizmetler, faturalara yansır ve müşterilerin bilinçlenmesini sağlar. Yılda en az bir kere tekrarlanacak kombi petek temizliği ile kısa vadede garantili sonuçlar elde edilebilir.

Gerekli bakım yapılmadığı taktirde kombi ve kalorifer sistemi çalışma performansını düşürecektir. Özellikle kombiler gerçekten hassas cihazlardır. İçerisinde doğalgazı yakarak ısıttığı suyu tesisata dağıtan ve belli bir basıncı korumak zorunda olan kombi eskimeye başladığı zaman mutlaka sorunlar çıkartacaktır. Bunun önüne geçmek için her altı ayda bir bakım yaptırmalısınız.


Sivas Kombi Bakımı Ve Petek Temizleme Servisi


Sivas Petek Temizleme Servisi olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır. Sizin de bu tür sorunlarınız varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma zamanı gelmiş demektir. Peteklerin yanı sıra yerden ısıtma sistemi ile ısınan yerlerde de bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa yine bakım yapılması gerekmektedir.

Zamanında temizliği yapılmayan petekler kullanamayacağınız ve verim alamayacağınız duruma gelebilir ve sıfırları ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Firmamıza ulaşmanız durumunda adresinize gelen uzman usta veya ustalar vasıtasıyla peteklerinizin kontrolü yapılmaktadır. Temizlenme zamanlarının gelip gelmediği kontrol edilmekte, zamanı gelen petekler ve yapılması gerekenler hakkında tarafınıza ayrıntılı bilgilendirme yapılmaktadır. Temizleme zamanı gelmesine rağmen temizlenmeyen petekler nedeniyle daha fazla para ödemek ve üşümek zorunda kalmayın.

Kombi Bakımı Neden Gereklidir?


Bakımı yapılan kombilerin daha dayanıklı ve kullanım ömürlerinin daha uzun olduğunu biliyoruz. Çünkü kombi pislikten ve kireçten arındıktan sonra daha rahat ve verimli çalışmaya başlar. Bu sayede hem çalışırken zorlanmaz hemde az yaktığı için cebinize katkıda bulunur ve enerji tasarrufu yapar.

Enerji Tasarrufu Sağlayacak Basit Tedbirler

Enerji tasarrufu sağlayacak basit tedbirler arasında; peteklerin önüne uzun perdeler kullanılmaması, ısı yalıtımı yapılmış evlerin tercih edilmesi ve filtrelerin düzenli olarak temizletilmesi sayılabilir. Uzman ellerde gerekli teknik donanıma sahip cihazlarla tamamlanacak petek temizliği işlemi, ısıtma sistemlerinin uzun süreli ve sorunsuz olarak çalışmasını sağlar.

Isınma sistemlerinin kışın tam ortasında sizi zora sokmasını istemiyorsanız mevsim bitiminde veya kış sezonu başlamadan petek temizliği yaptırmanız önerilir. Kanallar içinde dolaşan suyun kireçlenmesi, balçık kıvamına gelmesi veya farklı kimyasallar nedeniyle oluşabilecek sorunlar zaman içerisinde ciddi sıkıntılar yaşanmasına neden olabilir.

Tesisatın temiz su ile yıkanması ortalama olarak 2 saat sürer. Makine yardımıyla tamamlanan işlemle biriken tortulardan tamamen kurtulmak mümkündür. Tesisatın kimyasal madde kullanılarak temizlenmesi halinde sadece tortulardan değil, kireç, su taşı ve benzeri sert maddelerin de sistem içinden dışarı atılmasını sağlanır.

Dikkat! Sadece filtre temizliği yaparak kombi petek bakımı yaptıklarını söyleyen firmalara karşı dikkatli olun Kombi bakımı ayrı petek temizliği ayrı bir işlemdir. Boğaziçi Tesisat olarak kombi bakımı ve petek temizliği işlemleri kombi teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. Bakımda olsa kombinize tecrübesiz kişilere el sürdürmeyin.

Petek Temizleme Neden Önemlidir


Petek Temizleme İşlemi Hangi Avantajları Sağlar?

Kombinin daha verimli ve rahat çalışmasını sağlayacak olan temizlik işlemleri, son derece kolay, hızlı ve zahmetsiz olarak tamamlanır. Peteklerde oluşabilecek tıkanmaların önüne geçecek olan düzenli bakım işlemi, olası büyük sorunların engellenmesinde etkilidir. Peteklerde yapılacak düzenli temizlik ve bakım işlemlerinin ardından doğalgaz faturasındaki düşüş hemen fark edilebilir.

Peteklere ek olarak kullanılan kombinin ve soğuk suyun devir daim yaptığı boru hattının da her yıl düzenli olarak temizletilmesi önerilir. Yapılacak bakım çalışmaları hatalı bağlantıların düzeltilmesinde de etkilidir. Uzun süreli konforlu bir kullanımın yanı sıra çevre dostu bir anlayış ve güvenli ısınma için;
Petek temizlik işlemlerinin aksatılmaması ve bu hizmetin güvenilen bir firmadan alınması tercih edilmelidir.

Zamanla peteklerin içerisinde oluşan tortu ve kireç peteklerdeki su devirini engeller ve peteklerin bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk olur. Kombi petekleri ısıtmak için ayrı bir efor sarfeder ve daha fazla tüketmesine neden olabilir.
Bunların olmaması sizin elinizdedir cebinize dost bir kombi ve sıcacık petekler için herdaim takipçisi olup temizliğini yaptırmanız gerekmektedir.


Kombi Bakımı Ve Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur ?


Kombi ve petek temizleme işlemi, aslında kombinin ve peteklerin kullanımı ile direk bağlantılıdır. Bilindiği üzere kış aylarında kombi kış konumunda çalıştırılarak ortam ısısının sağlanması amaç edilmektedir. Kış aylarında en çok sorun olan şeylerden biri faturaların çok kabarık gelmesi ve tam olarak ısınamamız.

Bu sorun kış boyu şikyetçi olduğumuz bir durumdur. Kombi ve petek temizleme işte bunun için gereklidir. Uzmanlara göre en az yılda bir kere yapılması gereken kombi bakımı ve petek temizleme işlemi kombinizi rahatlatır daha verimli çalışmasını sağlar böylelikle sizin cebinizde rahat eder.

Peteklerin içindeki su ısındıkça tesisat içerisindeki suyun ısıdan dolayı yoğunlaşması ve kirli bir su kıvamına gelmesi, bu kirli ve yoğunlaşmış suyun petek gözeneklerinde rahat dolaşmasına engel olur haliyle zaman içerisinde, peteklerin alt kısımlarında yoğunlaşmış suyun tortuları dolaşıma kısmen olanak vermez.

Halk arasında sıklıkla bahsedilen, konuda budur, peteklerin üstü iyi ancak altları buz gibi. Petek temizleme işleminin genelde iki yıl ara ile yapılması tavsiye edilir. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi tamamen kullanıma bağlıdır.

Gerekli bakım yapılmadığı taktirde kombi ve kalorifer sistemi çalışma performansını düşürecektir. Özellikle kombiler gerçekten hassas cihazlardır. İçerisinde doğalgazı yakarak ısıttığı suyu tesisata dağıtan ve belli bir basıncı korumak zorunda olan kombi eskimeye başladığı zaman mutlaka sorunlar çıkartacaktır. Bunun önüne geçmek için her altı ayda bir bakım yaptırmalısınız.

Gerekli bakım yapılmadığı taktirde kombi ve kalorifer sistemi çalışma performansını düşürecektir. Özellikle kombiler gerçekten hassas cihazlardır. İçerisinde doğalgazı yakarak ısıttığı suyu tesisata dağıtan ve belli bir basıncı korumak zorunda olan kombi eskimeye başladığı zaman mutlaka sorunlar çıkartacaktır. Bunun önüne geçmek için her altı ayda bir bakım yaptırmalısınız.


Hizmet Verdiğimiz Sivas Merkez Semtleri

• Aydoğan • Çarşı • Ferhatbostan • Gökçebostan • Gümüşdere • Kale • Karaçayır • Kurtlapa • Kümbet • Merkez Köyler • Mimarsinan • Toptancılarsitesi • Yakupoğlan • Yıldız


Hizmet Verdiğimiz Sivas Merkez Mahalleleri

• Abdulvahabigazi Mahallesi • Akdeğirmen Mahallesi • Alibaba Mahallesi • Altuntabak Mahallesi • Aydoğan Mahallesi • Bahçelievler Mahallesi • Bahtiyarbostan Mahallesi • Cumhuriyet Mahallesi • Çarşıbaşı Mahallesi • Çayboyu Mahallesi • Çayyurt Mahallesi • Çiçekli Mahallesi • Danişmentgazi Mahallesi • Dedebalı Mahallesi • Demircilerardı Mahallesi • Diriliş Mahallesi • Dörteylül Mahallesi • Ece Mahallesi • Emek Mahallesi • Esentepe Mahallesi • Esenyurtvillakent Mahallesi • Eskikale Mahallesi • Fatih Mahallesi • Ferhatbostan Mahallesi • Gökçebostan Mahallesi • Gökmedrese Mahallesi • Gültepe Mahallesi • Gülyurt Mahallesi • Gümüşova Mahallesi • Halilrıfatpaşa Mahallesi • Huzur Mahallesi • İnönü Mahallesi • İstiklal Mahallesi • Kadıburhanettin Mahallesi • Kaleardı Mahallesi • Karaçayır Mahallesi • Kardeşler Mahallesi • Karşıyaka Mahallesi • Kılavuz Mahallesi • Kızılırmak Mahallesi • Küçükminare Mahallesi • Kümbet Mahallesi • Mehmetakifersoy Mahallesi • Mehmetpaşa Mahallesi • Mevlana Mahallesi • Mısmılırmak Mahallesi • Mimarsinan Mahallesi • Orhangazi Mahallesi • Örtülüpınar Mahallesi • Paşabey Mahallesi • Pulur Mahallesi • Selçuklu Mahallesi • Seyrantepe Mahallesi • Sularbaşı Mahallesi • Şeyhşamil Mahallesi • Tuzlugöl Mahallesi • Uluanak Mahallesi • Uzuntepe Mahallesi • Üçlerbey Mahallesi • Yahyabey Mahallesi • Yeni Mahallesi • Yenidoğan Mahallesi • Yenişehir Mahallesi • Yeşilyurt Mahallesi • Yiğitler Mahallesi • Yunusemre Mahallesi • Yüceyurt Mahallesi

Hizmet Verdiğimiz Sivas Merkez Köyleri


• Acıdere Köyü • Acıpınar Köyü • Ağılkaya Köyü • Akçahan Köyü • Akçainiş Köyü • Akçamescit Köyü • Akkoç Köyü • Akkuzulu Köyü • Akören Köyü • Akpınar Köyü • Alahacı Köyü • Apaköy Köyü • Armutlu Köyü • Arpayazı Köyü • Asarcık Köyü • Aşağıyıldızlı Köyü • Aydoğmuş Köyü • Aylı Köyü • Bademkaya Köyü • Barçın Köyü • Başıbüyük Köyü • Başsöğüt Köyü • Bedirli Köyü • Beşpınar Köyü • Beştepe Köyü • Beypınarı Köyü • Bingöl Köyü • Bostancık Köyü • Budaklı Köyü • Çallı Köyü • Çatalkaya Köyü • Çaygören Köyü • Çaypınar Köyü • Çelebiler Köyü • Çeltek Köyü • Çerçideresi Köyü • Çongar Köyü • Damılı Köyü • Damlacık Köyü • Dedeli Köyü • Demiryazı Köyü • Dikmencik Köyü • Doğanca Köyü • Dörteylül Köyü • Durdulu Köyü • Düzova Köyü • Eğribucak Köyü • Emirhan Köyü • Eskiapardı Köyü • Eskiboğazkesen Köyü • Eskiköy Köyü • Gazibey Köyü • Gaziköy Köyü • Gözeli Köyü • Gözmen Köyü • Güllüce Köyü • Güllük Köyü • Gündüzköy Köyü • Günece Köyü • Güneli Köyü • Güney Köyü • Günören Köyü • Hacıali Köyü • Hanlı Köyü • Harmancık Köyü • Hasbey Köyü • Haydarlı Köyü • Hayırbey Köyü • Hayranlı Köyü • Herekli Köyü • Hıdırnalı Köyü • Himmetfakı Köyü • Hocabey Köyü • İlkindi Köyü • İmaret Köyü • İnceağa Köyü • İnceyol Köyü • İsmailbeyçiftliği Köyü • İşhanı Köyü • Kabasakal Köyü • Kahyalı Köyü • Karabalçık Köyü • Karacaören Köyü • Karagömlek Köyü • Karalar Köyü • Karalı Köyü • Karamehmet Köyü • Karapınar Köyü • Karayün Köyü • Kartalca Köyü • Kavlak Köyü • Kayadibi Köyü • Keçili Köyü • Kervansaray Köyü • Kızılalan Köyü • Kızılca Köyü • Kızılcakışla Köyü • Kızılkavraz Köyü • Kızılova Köyü • Kızılöz Köyü • Kızkapan Köyü • Kolluca Köyü • Koyuncu Köyü • Köklüce Köyü • Körtuzla Köyü • Kulyusuf Köyü • Kumyurt Köyü • Kuşlu Köyü • Kuzören Köyü • Mensurlu Köyü • Mermer Köyü • Mescitli Köyü • Olukman Köyü • Onbaşılar Köyü • Ovacık Köyü • Ozmuş Köyü • Örencik Köyü • Pınarca Köyü • Porsuk Köyü • Saklı Köyü • Sarıdemir Köyü • Savcun Köyü • Serpincik Köyü • Sırıklı Köyü • Sivritepe Köyü • Sorkuncuk Köyü • Söğütcük Köyü • Şaban Köyü • Şahbey Köyü • Tahtıkement Köyü • Tatlıcak Köyü • Tepeönü Köyü • Tokuş Köyü • Tutmaç Köyü • Ulukapı Köyü • Üçtepe Köyü • Yağmurluseki Köyü • Yanalak Köyü • Yaramış Köyü • Yassıcabel Köyü • Yavu Köyü • Yazıbaşı Köyü • Yeniapardı Köyü • Yeniboğazkesen Köyü • Yenice Köyü • Yenikervansaray Köyü • Yenikızılcakışla Köyü • Yukarıyıldızlı Köyü • Zengi Köyü
tarafından uzman ve belgeli ekiplerce kombilerin altı aylık periyodik bakımlarını yaptırmalısınız.


Sivas Petek Temizleme

Sivas Petek Temizleme ile ilgili tüm detaylar için tıklayın