İstanbul Kombi

İstanbul Kombi ile ilgili tüm detaylar için tıklayın


silivri kombi petek temizliği

Günümüz teknolojiyle birlikte yeni çıkan cihazlar ve peteğin içinde bulunan metallere uygun kimyasalların çıkmasıyla birlikte bu işlem artık makine ve kimyasal kullanarak yapılmaktadır.

Aslında bu işlem için ey uygun yer banyolarımızdır. Banyoda bulunan peteğin makineye bağlanıp işleme başlanılır.
Yanlış bilinen bir bilgiyi düzeltecek olursak aslında ana temizlik kalorifer tesisatıdır. Çünkü oluşan kir ve pas peteklerde değil tesisatta oluşur.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işlemin amacı tesisatın içinde oluşmuş kirli suyu tahliye yoluyla dışarı atılması ve kimyasalın tesisatta rahatlıkla dolaşabilmesini sağlamaktır. Sonraki işlem kimyasalın makine içine bırakılarak tesisatı doldurmasıdır.

Diğer bir işlem ise kombinin çalışma düzenini ayarlamaktır. Kombiyi normal bar basıncına ayarlayıp ve peteklerin havasını tek tek alıp tesisatın durumuna göre 45 dakika veya 1 saat arası çalıştırmak olacaktır. Bunun yanı sıra akabinde peteklerin durulama işlemi yapılır ve bu son olarak yaptığımız bir işlemdir.

Bu işlemin tamamı tesisatın durumuna göre veya tesissatın radyatör sayısına göre en az 3 saat en fazla 6 saat sürebilmektedir.

Genellikle tüketicilerimizde gelen şikayet peteğin ısınmaması yönündedir. Bunun nedeni peteğin içinde oluşan kirin çamurlaşarak peteğin altında birikmesidir ve eğer temizliği yapılmaz ise hiçbir şekilde ısınma söz konusu oluşmayacaktır.

Anlaşılacağı üzere kombi petek temizliği önemli bir işlemdir. Bu işlemide işinin ehli olan ve tecrübeli ustalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Yenimahalle Kombi Bakım Servisleri


Kombi Bakım

Kombi bakımı aslında kombilere yapılan bir genel temizlik işlemidir. Kış aylarına doğru yaklaştıkça kombi bakım işleminin de hızlandırılması gerekmektedir.

Tüketicilerimize büyük bir önerimiz kombi cihazlarının uzun ömürlü olması sağlanması için bu genel temizliğinin yapılması yönündedir.
Çünkü yapılamayan bu işlem sonrasında kombilerde oluşan arızalar nedeniyle cihazın ömrünün bitmesidir.
Kombi bakım işlemi basit bir işlem gibi görünmüş olsa da cok önemli bir işlemdir. Çünkü bu işlem yapılmadığı takdirde sorunlara yol açmaktadır.

Bunların başında da kombinin ömrünün kısalması, tüketicinin tasarruf yapamaması ve kış aylarında ısınamama sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bunun önüne geçilmesi için aslında önemli olan kış aylarına yaklaşmasıyla birlikte tecrübeli bir ustayı evinize çağırarak temizliğinin yapılması gerekmektedir.
Bu işlem Mart ve Eylül ayları arasında yılda en az 1 kez yapılması gerekmektedir.

Yenimahalle ilçesinde bu kombi bakım ile alakalı birçok servis bulunmaktadır.

Tabi burda önemli diğer bir husus da her servisin işini düzgün ve disiplinli bir şekilde yapmamasıdır.

Tüketicinin bunun önüne geçmesi için yapması gereken şey ise çok basittir. İş ile alakalı tecrübeli bir ustaya ulaşmaktır ve bunun içinde gerekli araştırmaları yaparak tek tek hepsiyle görüşüp sizlere en uygun servisi çağırmaktır.

Bu yüzden önerileri dikkate alıp işinin ehli olan ustalarla çalışmanız gerekmektedir. Aksi takdirde aldığınız hizmetten memnun kalmayıp birde zaman kaybına uğrayacaksınız. Bu yüzden sizlere yaptığımız tavsiyeyi dikkate almanız gerekmektedir.

Semizkumlar Petek Radyatör Temizleme


Daha önceki yıllarda aslında bu işlem peteklerin tek tek yerinden sökülüp temizlenmesi yapılamaktaydı. Artık yeni oluşan teknoloji ve cihazlar sayesinde bu eski ve zahmetli işlemin önüne geçilmektedir. Bunun yanı sıra zahmetli olan bu işlem aslında bir yandan da maliyeti yüksek ve tüketiciyi zaman kaybına uğratmasıdır.

Artık bu işlemi geride bırakarak teknolojiyle ve yeni çıkan cihazlarla birlikte petek temizleme işlemi hem daha az maliyetli hem de zahmetsiz bir şekilde yapılmaktadır.

Normal bir dairede bulunan petek sayısı 6 dır. Bunun temizleme işlemi peteğin içinde bulunan kirli suyun ve tesisatta bulunan kirin yoğunluğuna göre zaman açısından değişiklik göstermektedir.

Selimpaşa Kombi Bakım Fiyatları


Kombi bakımında önemli olan tek husus aslında belirli aralıklarla kombi bakımının yapılmasıdır.
Bunun nedeni kullanmış olduğunuz kombinizden istediğiniz performansı almaktır.
Aksi taktirde kombinizin ömrü kısalmış olacaktır.

Kombi bakımının amacı tüketicinin kombiden sıcak su ihtiyacını düzenli bir şekilde ve daha az enerji harcayarak tasarruf etmesini sağlamış olmaktır.

Kombinin bakımının öneminden bu denli bahsetmemizin nedeni kombi cihazının elektrik, su ve doğalgaz üçlüsünün birlikte sistemli bir şekilde çalışmasıdır.

Kombi bakımında yapacak olan servisle görüşmenizde tüm gerekli cevapları detaylı bir şekilde alıp bununla birlikte evinize gelecek olan ustaların belirli bir tecrübeye sahip olması gerekmektedir.

İstanbul'un Selimpaşa semtinde birçok servis bulunmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tecrübeli ustaların kombi bakımı için çağırılması daha sağlıklı bir işlem olmasını sağlayacaktır.Alibey Kombi Temizleme Servisi


Yaklaşan kış aylarında petek temizleme işlemi yapılmaz ise eğer kombilerinizde arıza oluşacaktır. Bu yüzden kombi bakımınızın belirli aralıklarla tecrübeli ustalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Kombi çeşitlerine bakacak olursak;

-Bacalı kombilerde, bulunduğu ortamın çok iyi havalandırılması ve kullanılan gaz cinsine göre konumlandırılmış havalandırma menfezleri bulunması şarttır.

-Hermetik kombilerde, bacalı kombilerin çalışma sistemine benzer olarak çalışmaktadır. Düzenli bir hava akışı sayesinde bulunduğu ortam havasından tamamen bağımsızdır.

-Yoğuşmalı kombilerde ise çalışma mekanizması konvansiyonel kombilere benzemesinin yanı sıra bir diğer önemli farkı da dışarı bırakılan su buharının sıcaklığını ısıtmaya dönüştürmesidir.


Verimlilik açısından önemi büyük olan kombilerin temizleme işlemi kombi tesisatında zamanla oluşan kir ve pas çamurlaşma yapmaktadır ve bununla birlikte olarak temizleme işleminin önemi artmaktadır. Aksi takdirde kombide arıza oluşması ve sorun yaşamak kaçınılmaz olacaktır.


Mimar Sinan Klima Bakım Servisi Fiyatları


klima bakım servisi

Klimada bakımın önemi belirtecek olursak herşeyden önce verimli çalışmasıdır. Bununla birlikte olarak da enerji tasarrufu sağlanır ve işletme maliyetini düşürmüş olur.

Bakımsız cihazlar aldıkları elektrik tesisatında kapatisenin çok üzerinde yüklenim sağlanmaktadır. Zamanla oluşan tıkanmalar su sızıntılarına ve kaçaklara sebebiyet vererek maliyeti yüksek tadilatlara yol açarlar.

Bakımsız klimalar ideal filtreleri yapamayacağından dolayı iç hava kalitesini düşürecektir ve bunun sonucunda da olumsuz sonuçlar meydana gelmektedir.
Kimyasal temizleyecilerle ve dezenfekte bakımıyla birlikte klimada oluşan arızanın giderilmesi tüketicinin alerjik rahatsızlık geçirmesine de engel olacaktır. Kombi bakımlarında antibakteriyel solisyonlar ve dezenfekte kullanılmaktadır.

Yazın ve kışın en çok ihtiyaç duyulan klimaların periyodik bakımın düzenli yapılması üretim kalitesinin artmasını sağlayacaktır.

İstanbul'un en gözde yerlerinden biri olan Mimar Sinan semtinde bir çok servis ve ustalar bulunmaktadır. Ancak içlerinden iyisini ve işini kaliteli yapan servisi bulmak yine tüketicilerimizin elinde olan bir durumdur.

Klima bakım fiyatları 100-150 tl arasında değişim göstermektedir.Piri Mehmet Paşa Mahallesi Petek Temizleme Kombi Bakımı Ne Kadar Kaç Para?


Evlerimizde ve iş yerlerimizde bulunan peteklerin ve kombilerin temizliğinin önemi büyük oranda önemlidir.

Peteklerin içinde zamanla oluşan kir ve pas çamurlaşarak dibe çöker. Bununla birlikte aslında kombilerimizin tesisatı da zarar görmektedir. Burada önemli husus tesisatta oluşan kirli suyun temizlenmesidir.

Petek temizleme işlemi 2 aşamadan oluşmaktadır.

İlk aşamada peteklerin ve tesisatın içindeki üst boru temizlenir.
İkinci aşamada ise peteklerin ve tesisatın alt boru temizliği yapılır.

Kombi bakımlarında kaçak veyaa tamir gerektiren bir işlem söz konusu ise ilk olarak onlar işlem olarak yapılmaktadır.

Gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra kombi bakımı yapılır.


Kombi bakım fiyatları 100-150 arası

Petek temizleme fiyatları 150-200 arasında değişmektedir.


Gümüşyaka Kalorifer Petek Temizleme Servisi


Önceki yıllarda kalorifer peteği temizliğinde peteklerin yerinden sökülerek taşınıp banyoya getirilip tazikli su sıkılarak içerisinde oluşan çamurlaşmanın önüne geçiliyordu. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte yerini makineler ve kalorifer temizliğine, içinde bulunan metallere uygun kimyasalların çıkmasıyla birlikte bu işlem artık makinelerle yapılmaktadır.

Kalorifer pete temizleme işleminin yapılmaması durumunda kalorifer peteğinin ısıtmaması ve hatta ses ve koku gelmesi sorununu da beraberinde getirecektir.

Yanlış kombi seçiminde kombiyi değiştirmek daha da maliyetli olacağı için belirli aralıklarla kalorifer petek temizleme işleminin yapılması gerekmektedir.

Kalorifer peteklerinde bir diğer önemli husus da içerisinde hava olup olmadığını anlamak için buji anahtarından yardım alabilirsiniz

Tabi bunları işinde tecrübe kazanmış ustalar tarafından yapılması daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

Gümüşyaka ilçesinde bulunan bir çok servis arasından en iyi olanı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken işinde tecrübeli olan ustalarla irtibata geçmektir.

Sancaktepe Eca/Baymak Demirdöküm Kombi Petek Temizleme


Demir Döküm kombilerde yakıt tasarrufu ve uzun süre kullanım sağlanır. Bununla birlikte akıllı ısıtma sistemi ve donma koruma emniyetiyle tüketicinin kolaylıkla kullanacağı bir sisteme sahiptir.

Kombi petek temizliğini belirli aralıklarla yapılması tüketicinin yarına olacaktır. Çünkü yapılmadığı takdirde daha yüksek bir maliyetle karşılaşacak olup birde zaman kaybına uğrayacaklardır.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere genel olarak Eca Baymak demirdöküm kombileri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra diğer markalar da vardır tabi ki.

Demir döküm kombi bakımı ve petek temizliği işinde tecrübe sahibi ustalar tarafından yapılması cihazın ömrünü uzatmasıyla birlikte tüketicinin de düşük maliyetli faturalar sağlanmış olacaktır.

Yılda 2 defa yapılması önereilen Demirdöküm kombi ve petek temizliği önemli bir işlem olup atlanılmaması ve sonraya bırakılmaması gereken bir işlemdir.

petek temizleme


İstanbul Silivri Petek Temizleme Yapan Servisler/Firmalar


Petek temizleme işlemi peteğin içinde zamanla oluşan kirin dibine çökerek oluşmuş çamurlaşmayı makine yardımıyla temizlemedir. Zamanla oluşan bu çamurlaşma peteklerde ciddi sorunlara yol açmaktadır. Genellikle şikayetler kombinin ısınmaması yönündedir bu da petekte oluşan arızadan kaynaklanmaktadır.

İstanbul Silivri ilçesinde pek çok petek temizleme servis ve firmalar bulunmaktadır. Tüketicinin yapması gereken bu servis ve firmalardan işini en iyi şekilde yapan ve tecrübeli ustaları bularak hizmet almak gerekmektir. Bunun içinde servis ve firmalarla tek tek görüşüp fiyat konusunda da anlaşılırsa şayet vakit kaybetmeden arızanın giderilmesi gerekmektedir.

Petek temizleme oldukça karışık bir işlem olduğu için tüketicinin tecrübeli ustalar tarafından hizmet veren servislerden hizmet alması tavsiye edilir.

Bizler Silivri ilçesinin; Akören, Alibey, Alipaşa, Balaban, Beklirli, Beyciler, Büyük çavuşlu, Büyük Kılıçlı, Büyük Sinekli, Cumhuriyet, Çayırdere,Çeltik, Danamandıra, Fatih, Fener, Fevzipaşa, Gazitepe, Gümüşyaka, Hürriyet, İsmetpaşa, Kadıköy, Kavaklı,Kurfallı, Küçük Kılıçlı, Küçük Sinekli, Mimar Sinan, Ortaköy, Piri Mehmet Paşa, Sancaktepe, Sayalar, Selimpaşa, Semizkumlar, Seymen, Yeni, Yolçatı mahallelerine hizmet vermekteyiz.
İstanbul Kombi

İstanbul Kombi ile ilgili tüm detaylar için tıklayın