Arıza kaydı için iletişim numaramız

444 2 846

BUDERUS KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR


Öncelikle kombi bakımı , cihazın her yıl olarak düzenli bir şekilde kontrol edilmesi, temizlenmesi, arıza olmasa da daha uzun ömürlü kullanılması için özenle yapılması gerken bir işlemdir. Düzenli ve özenli bir şekilde kontrolü yapılmayan kombiler hem doğalgazı çok yakacak hem de arıza verme olasılığı artacaktır.

Bakımı mutlaka işinin uzmanı ve profesyonel çalışma biçimini benimsemiş personel tarafından yapılmalıdır. Buderus kombi yıllık bakımı yapılması sayesinde kombinin kullanım ömrü daha uzun süreli olacaktır. Kombi bakımlarında en önemli şey gaz sızıntısı ve kirli su bakımıdır. Bu işlemlerin altı ayda bir kez yapılması önerilir.
buderus kombi bakımı
Herhangi bir parça değişim ve ya onarımı yapılmak mecburiyeti doğar ise kullanıcı bilgilendirilir ve onay vermesi halinde onarım ve ya parça değişimi yapılır.

Parça değişimi ve onarımı garantili yapılır değişim sonucunda her hangi sorun oluşmaması için kombi denetlenir buna rağmen bir sorun çıkar ise ücretsiz bir şekilde bakımı tekrar yapılır.


* Kombi bakımında öncelikle sıcak su ve peteklerin ısınma durumu kontrol edilir
* Gaz kaçağı var mı bakılır
* Kombi filtresi kontrol edilir
* Kombi bacasının durumu ve havalandırma temizliği yapılır
* Tozlanma var ise kombi açılarak temizlenir
* Bar basıncı kontrol edilir
* Kombi içerisinde kirli su tahliye edilir ve kombinin verimli çalışması sağlanır
* Kombinin su sızdırma yapıp yapmadığı kontrol edilir
* Kombi elektrik aksamına bakılır


BUDERUS KOMBİ YILLIK BAKIM ÜCRETİ/FİYATLARI

Buderus kombi bakım ücretleri kombide yapılacak olan uygulamanın türüne göre gerek varsa parça değişimine göre değişebilir. Buderus kombi yıllık bakımı her servis tarafından yapılabilmesi uygun değildir.
Biz buderus kombi bakımı konusunda tecrübemize ve kombi bakımı konusunda ki deneyimli ekibimize güveniyoruz.

Bakım konusunda güvenle bizimle iletişime geçebilirsiz, ekibimizden , servisimizden memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz. Kombi bakımı yanında petek temizliği de önemlidir tek başına kombi bakımları yeterli değildir. Petek tezliğiyle birlikte kombi bakımı bir arada yapılır ise kombinin performansı artar ve yakıtta tüketimi azalarak düşük fiyatlı faturaları görmeye başlarsınız.

Buderus kombi bakımı ve petek temizliği profosyonel ekibimiz tarafından itina ile yapılır bu bakım için ücretlerimiz piyasaya göre çok uygundur ; standart olarak kombi bakım ücreti 90 TL dir. Eğer kombi ile petek temizliğini bir arada yaptırmak isterseniz bunun içinde bir kampanyamız var kombi bakımı + petek temizliği 180 TL'dir.

Eğer sizlerde garantili, güvenilir ve işinin ehli kişiler tarafından uygun fiyatlara bakım ve petek temizliği yaptırmak isterseniz yıllardır güvenilir şekilde hizmet veren güler yüzlü ekibimize hizmetinizdeyiz .

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için kampanyamızdan yararlanarak kışa hazırlıklı girmeniz için telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz :
444 2 846

KOMBİ PETEK TEMİZLEME İLE ISI TASARRUFU

Soğuk kış şartlarında ısınmak için kullandığımız peteklertüm odalarımızı eşit ve rahatça ısıtabilmektedir. Kombiniz doğalgazı tasarruflu bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Yenilenemeyen ve tükenen bir enerji kaynağı olan doğalgaz, uzun süre kullanımla beraber petekleriniz içerisinde ve doğaya zararı bulunmaktadır. Bu içindeki kirliliği her yıl düzenli olarak en aza indirgeyerek yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. Faturalarınıza da bu tarassuf yansımış olacaktır.

İşinde uzman personellerimiz pratik makinalar ile son derece temiz iş yaparak peteklerinizi kirli sudan arındırarak ilk günkü haline getirip kullanımınıza sunacaktır. Petekler içerisindeki birikmiş pis su, pas, çamurlaşmış akıntılar temizlenerek gaz akışını kolaşlaştıracaktır. Bu sayede petekleriniz kombinizi daha az yoracak ve çok ısı az ödeme ile evinize tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır.


Tüm merak ettiğiniz temizlik, tasarruf, kombi bakımına dair bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Petekler içerisinde biriken kir, pas ve çamurlu sular ısının ev içerisine dağılmasına engel olur. Hem cebinizden ücret kaybı hem de evinizden ısı kaybı yaşarsınız. Petek temizliğin de kombi bakımı kadar önemlidir.

Her yıl düzenli olarak yaptırılması gereken işlemlerden olduğunu belirtmiştik.
Düzenli ve özenli bir şekilde kontrolü yapılmayan petekler hem doğalgazı daha çok yakacak hem de kombinize zarar verecektir. Bu işlemlerin altı ayda bir kez yapılması tarafımızdan önerilir. Yapılan işlemin sonucunda kullanıcı aylık % 30 tasarruf sağlaya bilmektedir. Bize ulaşarak petek temizleme ile ısı kaybınızı sizde önleyebilirsizin. 444 2 846

BUDERUS HERMETİK ŞOFBEN TAMİR SERVİSİ

Öncelikle buderus hermetik şofben nedir; oksijeni dışarıdan alan doğalgazla çalışan güvenli bir cihazdır. Hermetik şofbenlerde genellikle oluşan sorunlar;
* Kart arızası
* Voltaj sorunu
* Şofbene gaz gelmemesi
* Şofbenin sıcak su vermeme sorunu
gibi sorunlar oluşabilir. Bunların tamir edilmesi gereklidir.

* Kart arızası : Kombi parçaları bozulur ve ana kartta yanma gibi etkilere sebep olur. Buderus hermetik şofben de kart yanmasında kart arızası cihazın durumuna göre onarılır veya değiştirilir .
* Voltaj sorunu : Voltaj sorunu genellikle kış aylarında ve soğuk geçen aylarda dalgalanmalar meydana getirir. Elektrik akışına bağlı olarak şofben kartı yanar ya da hasar görür.
* Şofbene gaz gelmemesi : İlk olarak sorun kombinin kartından kaynaklı olabilmektedir. Gaz gereken miktarı vermeyerek suyun ısınmasına engel olacaktır. Diğer bir sebebi de gaz borusunun tıkanık olması ihtimalidir.

Cihazın bulunduğu ortamda havalandırma deliklerinin olmaması giden gazın tehlike anında geri içeri tepmesine neden olur. Bu da ortamdaki gazı dışarı atmayarak zehirlenmeye sebep olacaktır. Siz değerli müşterilerimizin can güvenliği açısından , sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için tüm sorunları gidermek bizim işimiz. Şofbenin bilinmeyen arızasında öncelikle kendi yapabileceğiniz kolay bir yöntem vardır. Buderus Hermetik şofben öncelikle reset atılır. Reset ile düzelmeyen şofbeninize servis çağrılır ve servis sorununuza yardımcı olur.
BUDERUS SERVİS ÜCRETİ NE KADAR ?


Buderus servisimiz haftanın her günü hizmet vermektedir. Buderus servisimizi aradığınız ve yardım istediğiniz her an size en yakın ve hızlı şekilde hizmet verebilmek için uygun ücret tarifelerimizle ulaşım sağlamaktayız. Buderus servisi hizmetimizde arızası giderilen , bakım ve ya onarımı yapılan cihazınızın bir yıl süre ile garantisi bulunmaktadır. Bir yıl içinde oluşan teknik bir arıza durumunda teknik servisimizi arayarak ücretsiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz .

Buderus servisimizi aradığınızda sorununuzla ilgili gereken soruları sorarak teknik ekibimiz sorunu anında teşhis ederek çözümü için en kısa sürede yönlendirmektedir. Buderus kombi servisi bakımları periyodik olarak her yıl takip ederek yapılmalıdır. Buderus kombilerin periyodik bakımları cihazınızın verimli performanslı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.
Buderus kombinizin kalitesine uygun profesyonel bir ekip ile çalışmaktayız. Sorunlarınıza çağrı merkezimiz ile kısa sürede ulaşarak çözüm üretmekte ve parça değişimi olması durumunda orijinal parça ile değişim yaparak hizmet sağlamaktayız. Servis bakımları yaz aylarında yapıldığı zaman olası bir problemin oluşmasını engeller.Buderus servisi ile çağrı merkezimiz aracılığı ile iletişime geçtiğiniz personelimiz ile cihazın arızası hakkında ön bilgi alabilir ve bu ön görüşme ile daha iyi hizmet alabilirsiniz. Servis ücretlerimiz uygun olup kısa sürede ulaşım sağlayarak sizleri bulunduğunuz durumdan kurtarmak için gerekli ön bilgiye sahip personelimiz ile soruna yönelik en uygun ücret olan 30-70 TL arasında değişmektedir.

BUDERUS YOĞUŞMALI KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR VE BAKIM FİYATI


Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte kombilerinde yakıt tüketimi azalmaktadır . Buderus yoğuşmalı kombileri bu teknolojide liderlik yapmaktadır . Buderus kombileri verimli çalışmasının yanı sıra yakıt tüketiminde de oldukça tasarruflu birer cihazdır. Buderus kombileri diğer kombi çeşitlerine göre en yüksek verimi ve tasarrufu %40 oranında artırarak ciddi bir orana ulaşmaktadır.
Buderus yoğuşmalı kombilerinde arıza yapma olasılığı düşüktür. Yine de olası arızaları vardır. Buderus yoğuşmalı kombilerin bakımlarında ;
* Kabinin su sızdırma sorunu olabilir
* Kombinin tozu mutlaka temizlenmelidir
* Gaz ayarı düzenli olarak kontrol edilmelidir
* Filtresi temizlenir
* Peteklerin ısınma süreleri kontrol edilir
* Bataryalara gelen sıcak su hızına bakılır

Buderus yoğuşmalı kombilerde diğer kombiler gibi kirli suyu temizlenerek bakımı yapılır. Kış yaklaşmadan Buderus yoğuşmalı kombileri de diğer kombiler gibi bakımları düzenli olarak 6 ayda bir mutlaka yapılmalıdır. Yoğuşmalı kombi bakımı için ve teknik servisimiz ile görüşmek ve bilgi almak hizmet kalitesi açısından önemlidir. Yoğuşmalı kombinin avantajlarının en önemlisi yaktığı gazı tamamen dışarı atmayarak tekrar içerisinde tekrar kullanmasıdır. Bu sayede gaz tasarrufu yapmaktadır.Buderus yoğuşmalı kombilerin bakım ücretleri diğer servislere göre uygundur. Siz değerli müşterilerimize daha uygun ücret, kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak bizim işimiz. Hizmet ücretimiz 100 TL dir. Hizmet alabilmek için bize çağrı numaramızdan aramanız yeterli
444 2 846

İstanbulda Kombi Bakımı Petek Temizleme hizmeti verdiğimiz semtler;
Adalar, Arnavutköy, Boğazköy, Bolluca, Haraççı, Taşoluk, Ataşehir, Atatürk, ferhatpaşa, İçerenköy, Kayışdağı, Küçükbakkalköy, Mustafakemal, Örnek, Yeniçamlıca, Yenisahra, Avcılar, Ambarlı, Avcılar, Firuzköy, Gümüşpala, Bağcılar Bağcılar, Barbaros, Demirkapı, Güneşli, Hürriyet, Kemalpaşa, Kirazlı, Mahmutbey, Bahçelievler, Bahçelievler, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevziçakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Bakırköy, Ataköy, Cevizlik, Florya, Kartaltepe, Yeşilköy, Zeytinlik,Zuhuratbaba, Başakşehir, Altınşehir, Bahçeşehir, Başakşehir, İkitelli, Bayrampaşa, Altıntepsi, Muratpaşa, Numunebağ, Yıldırım, Beşiktaş, Abbasağa, Akatlar, Arnavutköy, Bebek, Etiler, Gayrettepe, Levazım Levent, Ortaköy, Türkali, Beykoz, anadoluhisarı, Beykoz Çavuşbaşı, Çubuklu, Göksu, Paşabahçe, Tokatköy, Beylikdüzü, Gürpınar, Kavaklı, Yakuplu, Beyoğlu, Arapcami, Cihangir, Halıcıoğlu, İstiklal, Kasımpaşa, Kemankeş, Pürtelaş, Taksim, Tarlabaşı,

Büyükçekmece Kombi Bakımı Petek Temizleme hizmeti verdiğimiz semtler; Celaliye (Kamiloba), Kumburgaz, Mimarsinan, Tepecik, Çekmeköy, Çekmeköy, Ömerli, Taşdelen, Esenler, Atışalanı, Esenler, Karabayır, Sanayi, Esenyurt Ardıçlıevler, Esenyurt, Haramidere, İncirtepe, Kıraç, Mehterçeşme, Saadetdere, Eyüp, Alibeyköy, Çırçır, Eyüp Göktürk, Rami, Yeşilpınar, fatih, Aksaray, Beyazıt, Eminönü, Fener, Haseki, Karagümrük, Kocamustafapaşa Kumkapı, Mahmutpaşa, Sirkeci, sultanahmet, Şehremini, Tahtakale, Vefa, Gaziosmanpaşa, Fevziçakmak Gaziosmanpaşa, Küçükköy, Yıldıztabya, Güngören, Güngören, Merter, Sanayi, Tozkoparan, kadıköy Bostancı, caddebostan, Caferağa, Eğitim, Erenköy, Fenerbahçe, Feneryolu, Fikirtepe, Göztepe, Koşuyolu, Kozyatağı, Merdivenköy, Ondokuzmayıs(19 Mayıs), Osmanağa, Rasimpaşa, Sahrayıcedit, Suadiye, Kağıthane, Çağlayan, Çeliktepe Gültepe, Gürsel, Hamidiye, Kağıthane, Seyrantepe, Şirintepe, Kartal, Atalar, Esentepe, Kartal, Orhantepe soğanlık,Topselvi, uğurmumcu, Yakacık,

Küçükçekmece Kombi Bakımı Petek Temizleme hizmeti verdiğimiz semtler; Atakent, Halkalı,Küçükçekmece , Sefaköy Maltepe, Aydınevler, Büyükbakkalköy, Cevizli, Feyzullah, Gülsuyu, İdealtepe, Küçükyalı, Yalı, Zümrütevler, pendik Bahçelievler, Çamçeşme, Çarşı, Dolayoba, Esenyalı, şeyhli, Yayalar, Yenişehir, sancaktepe, Eyüpsultan, Osmangazi, Sarıgazi, Yenidoğan, sarıyer, Bahçeköy, Büyükdere, Emirgan, İstinye, Merkez Köyler, Rumelihisarı, Sarıyer Tarabya, Yeniköy, silivri, Çanta, Merkez Köyler, Selimpaşa, Silivri, sultanbeyli, Mehmetakif, Mimarsinan, Necipfazıl, Turgutreis, Sultangazi, Cebeci, Sultançiftliği, Zübeydehanım, Şişli, 19 Mayıs, Ayazağa, Bozkurt, Cumhuriyet Duatepe, Esentepe, Feriköy, Halaskargazi, Halideedip, Harbiye, Maslak, Mecidiyeköy, Meşrutiyet, Okmeydanı Pangaltı, Şişli, Teşvikiye, tuzla, Akfırat, Aydınlı, İçmeler, İstasyon, Mimarsinan, Orhanlı, Tersaneler, ÜmraniyeAşağıdudullu, Atakent, Atatürk, Çakmak, Esenşehir, ıhlamurkuyu, İnkılap, kazımkarabekir, Merkez Köyler Namıkkemal, Yukarıdudullu,

Üsküdar Kombi Bakımı Petek Temizleme hizmeti verdiğimiz semtler; Acıbadem, Altunizade, Bahçelievler, Beylerbeyi, Bulgurlu, Cumhuriyet Çengelköy, Ferah, Kandilli, Kirazlıtepe, Kuzguncuk, Mimarsinan, Muratreis, Selimiye, Ünalan, Yavuztürk, Zeytinburnu, Çırpıcı, Seyitnizam, Telsiz, Topkapı

Ankarada Kombi Bakımı Petek Temizleme hizmeti verdiğimiz semtler­;ankara bosch beyaz eşya servisleri Sıhhiye, Kızılay, Zafer, Öveçler, Bahçelievler, Balgat, Söğütözü, Beşevler, Emek, Dikmen, Oran, Yenişehir, Güvenpark, Cebeci, Anıttepe, Topraklık, Kurtuluş,Kırkkonaklar, Maltepe, Çayyolu, Ayrancı, Yıldız, Hürriyet, Yüzüncüyıl, Karakusunlar, Gaziosmanpaşa(gop), Bilkent, Bilkentplaza, Beytepe, Basınsitesi, Zafertepe, Küçükesat, Kavaklıdere, Seyranbağları, Sokullu, Çukurambar, 100. yıl, Bakanlıklar, Birlik Mahallesi, Tandoğan
Ankara Keçiören Kombi Bakımı Petek radyatör Temizliği Teknik Servisi için Telefon Numaramız ve Hizmet Verdiğimiz Semtler: Sanatoryum, Esertepe, Yayla, Etlik, İncirli, Kalaba, Ufuktepe, Şehitkubilay, Bağlum, Aktepe, Şenlik, Güçlükaya, Dutluk, Yükseltepe, Atapark, Ayvalı, Subayevleri, Kızlarpınarı, Kardeşler, Kuşcağız, Siteler, Şentepe, Pursaklar, Hasköy, Ondokuz Mayıs

Ankara Yenimahalle Kombi Bakımı Petek Temizleme hizmeti verdiğimiz semtler; Batıkent, Eryaman, Elvankent Çayyolu, Demetevler, İvedik, Ostim, Şaşmaz, Türkkonut, Ümitköy, Yükseltepe


Ankara Pursaklar Kombi Bakımı Petek Temizleme Servisi hizmeti verdiğimiz semtler; Saray Akyurt, Cubuk, Altınova Bağlum

Antalya Kombi Bakımı Petek Temizleme Servisi hizmeti verdiğimiz semtler;
Konyaaltı, Lara, Kundu, Kepez, Muratpaşa, Hurma, Arapsuyu, Gürsu, Altınkum, Öğretmenevleri, Pınarbaşı, Toros, Uluç, Uncalı, Ahatlı, Dokuma, Meltem, Şarampol, Kızılarık, Varsak, Etiler, Doğu Garajı, Kızıltoprak, Meydan, Muratpaşa, Varlık, Kepez, Şirinyalı, Bahçelievler, Altındağ, Güvenlik, Güzeloba, Kızılsaray, Memurevleri, Güllük, Konuksever, Soğuksu, Dutlubahçe, Zeytinköy, Fener, Kırcami, Örnekköy, Güzeloba, Çağlayan, Barınaklar, Ermenek, Yeşilbahçe, Karşıyaka, Teomanpaşa, Döşemealtı

Bursa Kombi Bakımı Petek Temizleme Servisi hizmeti verdiğimiz semtler;
Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Kestel, Güzelyalı, Nülüfer, Hamitler, Özlüce, Ertuğrul, altınşehir, Beşevler, Üçevler, Çalı Mahallesi, Hasanağa, Balat, Nülüfer Köy, Balat, Hamitler, Emek Mahallesi, Yunus Eli Mahallesi, Fetiye Mahallesi, İhsaniye, Yenikaraman, Hürriyet Mahallesi, Çekirge, Kültür Mah.,Kükürtlü, Başaran, Gülbahçe, Küçükbalıklı, Bahar Mahallesi, Altınova, Hacıvat, Gürsu, Görükle, Şirinevler, Esenevler, Doğacınarı, Millet Mahallesi, Vatan Mahallesi, Demirtaş, Cumhuriyet Mahallesi, Sakarya, Alemdar, Soğanlı, Panayır, Bademli, Çamlıca Mahallesi, Ovat Köy, 100. Yıl Alemdar, Konak

Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer, Üçyol

İzmir Kombi Bakımı Petek Temizleme Servisi hizmeti verdiğimiz semtler;
İzmit, Başiskele, Gölcük, Dilovası, Gölcük, Karamürsel, Derince, Kartepe Hizmet Verilen Mahalleler 28 Haziran, Akarca, Akçakoca, Akmeşe Atatürk, Akmeşe Cumhuriyet, Akpınar, Alikahya Atatürk, Alikahya Cumhuriyet, Alikahya Fatih, Alikahya Merkez, Ambarcı, Arızlı, Arpalıkihsaniye, Ayazma, Bağlıca, Balören, Bayraktar, Bekirdere, Biberoğlu, Böğürgen, Bulduk, Cedit, Cumhuriyet, Çağırgan, Çavuşoğlu, Çayırköy, Çubuklubala, ubukluosmaniye, Çukurbağ, Dağköy, Doğan, Durhasan, Düğmeciler, Emirhan, Erenler, Eseler, Fatih, Fethiye, Fevzi Çakmak, Gedikli, Gökçeören, Gülbahçe Kadriye, Gültepe, Gündoğdu, Güvercinlik, Hacıhasan, Hacıhızır, Hakaniye, Hasancıklar, Hatipköy, Kabaoğlu, Kadıköy, Karaabdülbaki, Karabaş, Karadenizliler, Kaynarca, Kemalpaşa, Kısalar, Kocatepe, Kozluca, Kozluk, Körfez, Kulfallı, Kulmahmut, Kurtdere, Kuruçeşme Fatih, M.Alipaşa, Malta, Mecidiye, Nebihoca, Orhan, Orhaniye, Ortaburun, Ömerağa, Sanayi, Sapakpınar, Sarışeyh, Sekbanlı, Sepetçi, Serdar, Sultaniye, Süleymaniye, Süverler, Şahinler, Şirintepe, Tavşantepe, Tepecik, Tepeköy, Terzibayırı, Topçular, Turgut, Tüysüzler, Veliahmet, Yahyakaptan, Yassıbağ, Yeni, Yenice, Yenidoğan, Yenişehir, Yeşilova, Zabıtan, Zeytinburnu Mahallesi. Kocaeli Gebze Mahalleleri, Ademyavuz Mahallesi, Arapçeşme Mahallesi, Barış, Beylikbağı Mahallesi, Cumhuriyet, Gaziler, Güzeller, Hacıhalil, Hürriyet Mahallesi İnönü Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kirazpınar Mahallesi, Köşklüçeşme Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Mustafapaşa Mahallesi, Osmanyılmaz Mahallesi, Sultanorhan, Tatlıkuyu, Ulus, Yavuzselim Mahallesi, Yenikent Mahallesi

Tamiri Bakımını Yaptığımız Kombi servisi hizmeti için bazı Markalar; Eca, Lambert, Opex, Beretta, Protherm, Altus, Daikin, Beko, Arçelik, Auer, Alarko, Baxi, Fellini, Ariston, Ferroli, İmmergas, Viessmann, Vaillant, Bosch, Demirdöküm, Baymak, Buderus